فیزیوتراپی در سرطان تیروئید

  1. خانه
  2. مقالات آموزشی
  3. فیزیوتراپی در سرطان تیروئید
فیزیوتراپی در سرطان تیروئید

فیزیوتراپی در سرطان تیروئید

فواید فیزیوتراپی و ورزش در طول بهبودی سرطان تیروئید امروزه ثابت شده است.

اجازه ندهید که عوارض جانبی درمان سرطان تیروئید شما را از فعالیت در حین پرتودرمانی یا پس از جراحی بازدارد. فعالیت بدنی به شما کمک می کند مثبت بمانید و سریعتر به عقب برگردید.

متخصصان فیزیوتراپی به بیمارانی که تشخیص سرطان دارند کمک می کند تا یاد بگیرند که فعال باشند و زندگی با کیفیت تری را تجربه کنند.

یک فیزیوتراپیست به شما اطمینان می دهد که در حین بهبودی از سرطان تیروئید با خیال راحت ورزش کنید ، چراکه فعال ماندن پس از تشخیص سرطان تیروئید فواید زیادی را در طول درمان و پس از آن به همراه دارد. 

ورزش و فیزیوتراپی در سرطان تیروئید

ورزش به کاهش مضرات درمان سرطان کمک می کند. ورزش و فیزیوتراپی فواید بسیاری دارد که با ترشح اندورفین (نوعی هورمون)، برای کاهش خطرات ناشی از برخی درمان‌های سرطان به وجود می‌آید. عمده‌ترین آنها شامل دیابت نوع 2، بیماری قلبی، افسردگی و افزایش وزن است. ایجاد برنامه‌هایی که چالش‌های فردی را در نظر می‌گیرند، می‌تواند از نظر توصیه ترکیب مناسبی از انعطاف‌پذیری و دامنه حرکات، تمرینات قدرتی، تناسب اندام عملکردی و تمرینات هوازی برای تشویق تناسب قلبی عروقی باشد.

بیمارانی که با سرطان روبرو هستند باید حرکت کنند، شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد ورزش می تواند به افزایش طول عمر افرادی که حتی با پیشرفته ترین انواع سرطان مبتلا هستند کمک کند.

همراه با درد و ضعفی که اغلب پس از عمل جراحی ایجاد می‌شود، بیماران معمولاً با خستگی شدید نیز دست و پنجه نرم می‌کنند که می‌تواند بیرون آمدن از تخت را سخت کند. فیزیوتراپی و ورزش می توانند به کاهش احساس خستگی پس از درمان های سرطان کمک کنند.

داشتن حمایت اجتماعی یکی دیگر از راه‌های اثبات‌شده برای کمک به بیماران مبتلا به سرطان است ، برنامه‌ریزی برای ورزش با یک دوست یا یکی از اعضای خانواده، یا داشتن یک شریک مسئولیت‌پذیر مانند یکی از اعضای تیم پزشکی، به شما کمک می‌کند. 

یک قانون کلی این است که پس از ورزش باید احساس بهتری داشته باشید، انرژی بیشتری داشته باشید، درد کمتری داشته باشید. اگر احساس بدتری دارید، احتمالاً بیش از حد فشار می آورید، بیش از حد انجام می دهید یا تمرینات اشتباهی را انتخاب می کنید. 

کشش گردن برای کسانی که تحت تابش پرتوهای خارجی به سر و گردن قرار گرفته اند و یا غدد لنفاوی را برداشته اند مهم است. این کشش ها به باز کردن مسیرهای لنفاوی برای پیشگیری و یا مدیریت لنف ادم کمک می کند.

تا زمان بهبودی کامل از کج کردن سر به عقب خودداری کنید زیرا برای دیسک های گردن مضر است و می تواند برش ها را باز کند.

عضله بدون چربی بسازید تا متابولیسم خود را افزایش دهید، زیرا افزایش وزن در بسیاری از زنان پس از عمل تیروئیدکتومی رایج است. نوع تمریناتی که می خواهید انجام دهید هم شامل فعالیت های تحمل وزن و هم فعالیت های قلبی عروقی است.

فقط 20 تا 30 دقیقه، سه یا چهار بار در هفته، یک هدف معقول برای تعیین در طول درمان است، و می‌توانید پس از پایان درمان، یک ساعت در روز فعالیت بدنی داشته باشید.

در حالی که بیشتر مردم ورزش را به عنوان دارو نمی‌دانند، اما واقعاً می‌تواند به بهبود بدن و بازیابی سلامت عاطفی کمک کند. فعال بودن باعث تقویت تفکر مثبت، جلوگیری از افسردگی، بهبود عزت نفس شما می شود و به همان اندازه مهم است که فعالیت بدنی به کاهش خطر ابتلا به سایر بیماری های مزمن از جمله پوکی استخوان، چاقی، دیابت نوع 2، بیماری قلبی و بی خوابی کمک می کند. – که عوارض جانبی رایج درمان سرطان تیروئید هستند.

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در سرطان تیروئید – فیزیوتراپی در درمان سرطان – مرکز توانبخشی سرطان – فیزیوتراپی در اختیاریه