فیزیوتراپی در سرطان

 1. خانه
 2. مقالات آموزشی
 3. فیزیوتراپی در سرطان
فیزیوتراپی در سرطان

فیزیوتراپی در سرطان

ممکن است فیزیوتراپی را با درمان سرطان مرتبط نکنید. اما فیزیوتراپی در مورد ترمیم آسیب، بهبود تحرک، کاهش درد و سفتی و بهبود کیفیت زندگی پس از سرطان مرتبط است.

این یک عامل مهم در بهبودی از سرطان است زیرا برای تقویت و التیام بدن عمل می کند. بسیاری از افراد مبتلا به سرطان مشکلات جسمی مانند مشکلات قدرت، استقامت، انعطاف پذیری، تعادل و هماهنگی را تجربه می کنند.

فیزیوتراپی استفاده از درمان های دستی و مراقبت های مبتنی بر شواهد برای ارزیابی، تشخیص، درمان و پیشگیری از انواع بیماری ها و اختلالات حرکتی است. تکنیک های مورد استفاده می توانند با کمک به بازسازی بافت ضعیف به بهبودی کمک کنند.

فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی سام خدمات تخصصی فیزیوتراپی در سرطان را برای افراد پس از جراحی، رادیوتراپی و شیمی درمانی، ارائه می دهند. آنها می توانند به حداقل رساندن عوارض جانبی بلند مدت و کوتاه مدت و همچنین جلوگیری از ناتوانی غیر ضروری کمک کنند. آنها همچنین رفتارهای سالمی مانند فعالیت بدنی و کنترل وزن را توصیه می کنند.

این تنها برخی از مسائلی است که فیزیوتراپی می تواند به آنها کمک کند:

 • تنگی نفس
 • خستگی
 • درد های مزمن
 • درد و سفتی مفاصل
 • لنف ادم
 • تعادل
 • استحکام – قدرت
 • پیشگیری از سقوط
 • عملکرد عضلات کف لگن
 • بی اختیاری ادرار و مدفوع
 • عملکرد جنسی

فیزیوتراپیست ها نقش آموزشی مهمی در حین و بعد از درمان سرطان و کمک به ترویج رویکرد پیشگیرانه برای بیماران دارند.

فیزیوتراپی در سرطان

فیزیوتراپیست ها می توانند به توانبخشی بیماران سرطانی کمک کنند. درمان سرطان شامل شیمی درمانی، رادیوتراپی و جراحی است که به طور مداوم در حال توسعه هستند و بنابراین با هر تشخیص سرطان بقای بیماران را افزایش می دهند. به طور خاص، نرخ بقای 5 ساله با هر تشخیص سرطان افزایش می یابد. بیماران سرطانی مشکلات زیادی از جمله ضعف عضلانی، اختلال عملکرد ریوی، خستگی و درد دارند. در پایان، بیماران مبتلا به سرطان تمایل به کاهش در فعالیت های زندگی روزمره (ADL) و کیفیت زندگی (QOL) دارند. علاوه بر این، بیماران سرطانی اغلب بیماری پیشرونده، افسردگی و اضطراب دارند. فیزیوتراپی اغلب به بیماران کمک می کند تا قدرت و عملکرد فیزیکی خود را بازیابند و کیفیت زندگی و استقلال زندگی روزانه خود را که ممکن است به دلیل سرطان یا درمان آن از دست داده اند، بهبود بخشند. فیزیوتراپی نقش مهمی در افزایش عملکرد فیزیکی بیماران سرطانی، بازماندگان سرطان و کودکان مبتلا به سرطان دارد. در آینده ممکن است فیزیوتراپی برای مدیریت بیماران سرطانی به تدریج مورد نیاز باشد.

سرطان و درمان های آن با طیف وسیعی از علائم جسمی و روانی ناراحت کننده همراه است که می تواند سال ها پس از درمان بر بیماران تأثیر بگذارد. بسیاری از بیماران سرطانی نیز در نتیجه شیمی درمانی، پرتودرمانی و جراحی دچار اختلال عملکرد فیزیکی هستند و نقص در قدرت، انعطاف پذیری و استقامت عضلانی را تجربه می کنند. فیزیوتراپی در سرطان یک رویکرد جامع و چند رشته ای برای ارزیابی و درمان بیماران مبتلا به انواع مختلف سرطان است. فیزیوتراپی می تواند مشکلات عملکردی مانند ضعف، سفتی بافت نرم، سفتی مفاصل، خستگی و تورم یا ادم را بهبود بخشد.

فیزیوتراپی به متخصصان اجازه می دهد تا بهترین راه ها را برای فعال ماندن بیماران سرطانی بیابند. ورزش تحت درمان فیزیوتراپی از نظر بالینی موثر است و می تواند به بیماران سرطانی در بهبود کیفیت زندگی (QOL) کمک کند . فیزیوتراپی شامل تمرینات کششی، تقویتی و هوازی برای بیماران بستری، سرپایی و بازماندگان سرطان است. اغلب به بیماران کمک می کند تا قدرت، عملکرد فیزیکی، کیفیت زندگی و استقلال را در فعالیت های روزمره زندگی (ADL) که ممکن است به دلیل سرطان یا درمان آن از دست داده اند، بازیابند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در سرطان – فیزیوتراپی کنسر – فیزیوتراپی در اختیاریه – فیزیوتراپی در خیابان دولت