فیزیوتراپی در پاسداران

  1. خانه
  2. مقالات آموزشی
  3. فیزیوتراپی در پاسداران
فیزیوتراپی در پاسداران

فیزیوتراپی در پاسداران در کلینیک فیزیوتراپی سام با محوریت فیزیوتراپی در توانبخشی سرطان توسط کادری متخصص و متعهد ارائه می شود.

فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت بهداشتی است که به عملکرد و حرکت انسان و به حداکثر رساندن پتانسیل مربوط می شود. این چهارمین حرفه بزرگ مراقبت های بهداشتی در جهان است و یک تخصص بالینی است که به مشکلات حرکتی، اختلال عملکرد و درد می پردازد. اینها می‌توانند از بیماری‌های اسکلتی عضلانی، عصبی، تنفسی و ناتوانی مزمن یا بیماری‌های روانی و اختلالات فکری ناشی شوند.

فیزیوتراپیست ها بیماران را ارزیابی می کنند و همیشه هدفشان شناسایی منبع ناراحتی یا اختلال عملکرد شماست. پس از ارزیابی، درمانگر می‌تواند یک برنامه درمانی ایجاد کند که معمولاً شامل نوعی درمان دستی و ورزش و همچنین روش‌ های دیگر مانند اولتراسوند، تداخلی و غیره است.

همچنین آموزش های مربوط به یک برنامه ورزشی در خانه و همچنین آموزش مکانیک بدن و وضعیت بدن را دریافت خواهید کرد تا از عود مجدد آسیب اولیه خود جلوگیری کنید.

نحوه عملکرد فیزیوتراپی در پاسداران

هدف فیزیوتراپی بازگرداندن عملکرد مناسب به بدن است. فیزیوتراپیست علاوه بر درمان یک آسیب یا بیماری خاص، راه هایی را نیز برای بهبود رفاه عمومی و کیفیت زندگی شما در نظر می گیرد.

به این ترتیب شبیه برخی از درمان های مکمل است و اغلب در کنار سایر روش های درمانی مانند طب سوزنی یا پیلاتس استفاده می شود.

فیزیوتراپیست ها رویکردی جامع (با تمرکز بر عوامل فردی) برای آسیب یا بیماری دارند. به عنوان مثال، کمردرد می تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله وضعیت بدن، رژیم غذایی، ورزش و کار باشد.

آموزش به بیمار بخش مهمی از فیزیوتراپی در پاسداران است. فیزیوتراپی علاوه بر بهبود قدرت و تحرک، به شما می آموزد که چگونه وضعیت خود را به طور مؤثرتری مدیریت کنید، مانند بهبود سبک زندگی با تغذیه سالم تر و ورزش منظم.

حوزه های تخصصی

فیزیوتراپی طیف وسیعی از درمان‌ ها را ارائه می‌ کند که به افراد کمک می‌ کند پس از آسیب یا بیماری دوباره استفاده از بدن خود را به دست آورند. همچنین برای کند کردن پیشرفت شرایط طولانی مدت و برای توانبخشی پس از جراحی استفاده می شود.

معمولاً در موارد زیر استفاده می شود:

مراقبت از سالمندان
این  روش برای درمان بیماری هایی که به ویژه در سنین بالا شایع هستند، مانند آتریت، اوتئوپروز، تعویض مفصل ران و مفصل استفاده می شود. همچنین با کمک به فعال و مستقل ماندن افراد سالمند، کاهش درد و بهبود تناسب اندام، بخش مهمی از مراقبت عمومی برای سالمندان است.

عصبی
فیزیوتراپیست ها برای کمک به افرادی که دارای شرایطی هستند که بر سیستم عصبی تأثیر می گذارد، مانند مولتیپل اسکلروزیس، بیماری پارکینسون، سکته مغزی و فلج مغزی خدمات توانبخشی ارائه می دهند. این می تواند به افراد مبتلا به فلج، مشکلات تعادل، درد عضلانی و مشکل در حرکت کمک کند.

ارتوپدی
فیزیوتراپی اغلب برای درمان شرایط و آسیب هایی که بر استخوان ها، مفاصل و ماهیچه ها تأثیر می گذارد، مانند آسیب های ورزشی و آرتریت استفاده می شود. همچنین برای کمک به توانبخشی پس از جراحی ارتوپدی استفاده می شود. تمرینات قدرتی، بسته های حرارتی (اعمال مقدار کنترل شده گرما به مفاصل آسیب دیده) و تحریک الکتریکی (با استفاده از تکانه های الکتریکی کوچک برای تحریک اعصاب و عضلات) گاهی در کنار فیزیوتراپی برای مشکلات ارتوپدی استفاده می شود.

فیزیوتراپی در سرطان
فیزیوتراپی در پاسداران خدمات تخصصی فیزیوتراپی پس از سرطان را ارائه می دهد. فیزیوتراپی روشی موثر در توانبخشی بیماران سرطانی است که به بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سرطان کمک زیادی می کند.

 

مقالات مرتبط :

فیزیوتراپی پس از پرتودرمانی

فیزیوتراپی در سرطان خون

فیزیوتراپی در سرطان تیروئید

فیزیوتراپی در سرطان استخوان