مدیریت انرژی در بیماران سرطانی

  1. خانه
  2. مقالات آموزشی
  3. مدیریت انرژی در بیماران سرطانی
مدیریت انرژی در بیماران سرطانی

مدیریت انرژی در بیماران سرطانی

مدیریت سرطان و درمان آن اغلب می تواند باعث شود بیماران احساس تخلیه انرژی و خستگی کنند. اینجاست که تکنیک های حفاظت از انرژی بسیار مهم می شوند.

با این راهکارها در زندگی روزمره ، بیماران سرطانی می توانند سطح انرژی خود را بهینه کرده و روزهای خود را با سهولت بیشتر حرکت کنند.

راهکارهای مدیریت انرژی در بیماران سرطانی

به بدن خود گوش دهید: مهمترین نکته این است که به نشانه های خستگی خود توجه کنید و قبل از اینکه کاملاً تخلیه شوید ، استراحت کنید. خود را فراتر از حد خود قرار ندهید.

برنامه ریزی و اولویت بندی: برنامه ها را به صورت استراتژیک برنامه ریزی کنید ، اولویت بندی مهمترین کارها برای زمانی که بیشترین انرژی را دارید. هر زمان که ممکن است وظایف غیر ضروری را حذف کنید یا درمان زمان دیگری انجام دهید.

استراحت بین کارها: از عجله فعالیت خودداری کنید و مرتباً استراحت کنید. دوره استراحت کوتاه و برنامه ریزی شده در طول روز می تواند از یک چرت زدن طولانی سودمندتر باشد.

به نیازهای خود توجه کنید : از درخواست کمک از خانواده ، دوستان یا متخصصان مراقبت های بهداشتی دریغ نکنید. پذیرش کمک به موارد ، کارهای و یا مراقبت از کودک می تواند انرژی شما را برای اولویت های دیگر آزاد کند.

حمام کردن و دوش گرفتن: برای جلوگیری از ایستادن برای مدت طولانی از صندلی دوش یا نیمکت حمام استفاده کنید.

تهیه غذا: وعده های غذایی را تهیه کنید که تهیه و پخت و پز آسان باشد. از غذاهای راحتی مانند سبزیجات یخ زده و دانه های از پیش پخته شده استفاده کنید.

بهداشت مناسب خواب را حفظ کنید: یک برنامه خواب منظم ایجاد کنید و یک روال آرامش بخش در خواب ایجاد کنید. اطمینان حاصل کنید که اتاق خواب شما تاریک ، ساکت و خنک است.

سایر راهکارها

یک رژیم غذایی سالم بخورید: روی غذاهای غنی از مواد مغذی تمرکز کنید که انرژی پایدار را تأمین می کنند. با نوشیدن مایعات زیادی در طول روز هیدراته بمانید.

مدیریت استرس: تکنیک های آرامش مانند تنفس عمیق ، مراقبه یا یوگا را تمرین کنید. راه های سالم برای مقابله با اضطراب و احساسات منفی پیدا کنید.

فعال بمانید: بیشتر روزهای هفته در ورزش ملایم شرکت کنید ، حتی اگر فقط یک پیاده روی کوتاه باشد. فعالیت بدنی می تواند به بهبود سطح انرژی و خلق و خوی کمک کند.

ارتباط با دیگران: تعامل اجتماعی و پشتیبانی از عزیزان می تواند انرژی و بهزیستی را تقویت کند. به یک گروه پشتیبانی از سرطان بپیوندید یا با سایر بیماران به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید.