فیزیوتراپی در دیباجی

  1. خانه
  2. مقالات آموزشی
  3. فیزیوتراپی در دیباجی
فیزیوتراپی در دیباجی

فیزیوتراپی در دیباجی در مرکز فیزیوتراپی سام – فیزیوتراپی تخصصی سرطان – برای درمان مشکلات اسکلتی – عضلانی ، مشکلات نورولوژیک ، توانبخشی سرطان و … ارائه می شود.

فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که بر ارزیابی، تشخیص، درمان و پیشگیری از آسیب های فیزیکی، ناتوانی ها و اختلالات حرکتی تمرکز دارد. فیزیوتراپیست متخصصان مراقبت های بهداشتی بسیار آموزش دیده ای هستند که از دانش خود در زمینه آناتومی، فیزیولوژی و بیومکانیک برای کمک به افراد برای بهبود عملکرد فیزیکی، تحرک و رفاه کلی خود استفاده می کنند.

هدف فیزیوتراپی بهینه سازی توانایی های بدنی افراد و بالا بردن کیفیت زندگی آنهاست. فیزیوتراپیست ها با افراد در هر سنی، از نوزادان گرفته تا بزرگسالان مسن تر کار می کنند و می توانند طیف وسیعی از شرایط و آسیب ها، چه حاد و چه مزمن را برطرف کنند. 

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در دیباجی وضعیت جسمانی فرد را از جمله الگوهای حرکتی، قدرت، انعطاف‌پذیری، تعادل و وضعیت بدن ارزیابی می‌کنند. آنها همچنین تاریخچه پزشکی فرد و هرگونه نگرانی یا محدودیت خاصی که ممکن است داشته باشند را در نظر می گیرند.

بر اساس یافته‌های ارزیابی، فیزیوتراپیست‌ها تشخیص یا برداشت بالینی می‌دهند و یک برنامه درمانی شخصی ایجاد می‌کنند. این طرح ممکن است شامل اهداف، مداخلات و تمرینات خاص متناسب با نیازهای فرد باشد.

فیزیوتراپی در دیباجی

مداخلات فیزیوتراپی در دیباجی

درمان دستی: تکنیک های عملی مانند تحرک مفصل، تحرک بافت نرم و کشش دستی برای بهبود دامنه حرکتی، کاهش درد و بازیابی عملکرد.

تمرینات درمانی: تجویز تمرینات خاص برای بهبود قدرت، انعطاف پذیری، استقامت، هماهنگی و تعادل. این تمرینات را می توان با شرایط مختلف تنظیم کرد و می توان آن را در کلینیک یا به عنوان بخشی از یک برنامه ورزشی خانگی انجام داد.

الکتروتراپی: استفاده از روش‌های الکتریکی مانند اولتراسوند، لیزر درمانی ، تحریک الکتریکی، یا TENS (تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست) برای مدیریت درد، کاهش التهاب و بهبود بافت.

گرما و سرما درمانی: استفاده از گرما یا سرما برای کاهش درد، کاهش تورم و بهبود بافت.

آموزش عملکردی: به افراد کمک می‌کند تا مهارت‌ها و استراتژی‌هایی را برای انجام فعالیت‌های زندگی روزمره، کارهای مربوط به کار یا حرکات ورزشی خاص توسعه دهند.

آموزش و خود مدیریتی: ارائه راهنمایی در مورد مکانیک مناسب بدن، ارگونومی، وضعیت بدنی و تکنیک های مراقبت از خود برای جلوگیری از صدمات بیشتر و ارتقای رفاه کلی.

پیشگیری و ارتقای سلامت: فیزیوتراپیست ها نقشی حیاتی در ترویج سبک زندگی سالم، پیشگیری از آسیب و ارتقای بهزیستی کلی فیزیکی دارند. آنها ممکن است آموزش و مشاوره در مورد ورزش، ارگونومی، ایمنی محل کار، و استراتژی های پیشگیری از آسیب ارائه دهند.

توانبخشی و بهبودی: فیزیوتراپی اغلب در توانبخشی افرادی که پس از جراحی، تصادف یا بیماری های جدی بهبود می یابند، دخیل است. فیزیوتراپیست ها برای بازیابی عملکرد فیزیکی، بهبود تحرک و تسهیل روند بهبودی کار می کنند.

فیزیوتراپی تخصصی سرطان

فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی سام در دیباجی خدمات تخصصی فیزیوتراپی در سرطان را برای افراد پس از جراحی، رادیوتراپی و شیمی درمانی، ارائه می دهند. آنها می توانند به حداقل رساندن عوارض جانبی بلند مدت و کوتاه مدت و همچنین جلوگیری از ناتوانی غیر ضروری کمک کنند. آنها همچنین فعالیت بدنی و کنترل وزن را توصیه می کنند.

 

بیشتر بخوانید :

فیزیوتراپی در سرطان

فیزیوتراپی در اختیاریه

فیزیوتراپی برای بیماران سرطانی

درمان دستی در بیماران سرطانی

فیزیوتراپی در سرطان خون

فیزیوتراپی پس از جراحی سرطان

فیزیوتراپی در سرطان پروستات

فیزیوتراپی در مراحل آخر زندگی بیماران سرطانی

فیزیوتراپی در حین شیمی درمانی و پرتودرمانی

فیزیوتراپی در پاسداران

فیزیوتراپی در سرطان کبد

فیزیوتراپی پس از پرتودرمانی